בחירת בית אבות / דיור מוגן

pic

הצורך לשנות את מקום מגוריו של בן משפחה מבוגר לבית אבות או דיור מוגן נגרמת בעקבות החלטה או חלילה שינוי בהרכב המשפחה לאחר פטירת אחד ההורים. מספר יתרונות במעבר לדיור מוגן או בית אבות, נמנה כמה מהם:

דיור מוגן – דגשים:

⧫בדיור מוגן / בית אבות יש מרפאה פעילה ומענה רפואי 24/7 ישנם לחצני מצוקה בכל החדרים כולל חדר האמבטיה.

⧫פעילות חברתית מגוונת. חוגים שונים הרצאות טיולים בריכת שחייה וחדר כושר.

⧫שרותי אחזקה וניקיון בד"כ כלולים במחיר.

⧫שרותי הסעדה תמורת תשלום נוסף אפשריים בחלק מהדיורים המוגנים בירושלים.

⧫כמובן הקבלה לדיור מוגן מותנית במעבר ועדת קבלה הכוללת בדיקה רפואית מקיפה ויכולת כלכלית ועל המועמד להיות עצמאי ובריא בכדי להיות מסוגל לקיים שגרת חיים עצמאית ללא תלות.

בית אבות לתשושים/סיעודיים דגשים:

בית אבות מטפל באוכלוסיה מתבגרת תשושי גוף,תשושי נפש וסיעודיים ברמות שונות.

⧫בבית אבות גם יש מענה רפואי ע"י אחות 24/7.

⧫בבית אבות יש פעילות חברתית מגוונת וכוללת בעיקר מלאכת יד פעיליות ספורט מתונות והפעלות מוסיקליות כמו כן פעילות גינון קלות וגם פעילות עם בעלי חיים.

⧫שרותי אחזקה וניקיון כלולים במחיר כולל מיזוג אוויר בקיץ וחימום בחורף.

⧫בבית אבות הדייר מקבל שלוש ארוחות ביום כולל קפה ועוגה פעמיים ביום בין הארוחות.

 ההורים מתבגרים ומתחילים להתקשות בתפקודים השונים, גם הילדים עצמם בעלי משפחות ומוצאים מעט מאוד זמן במשך השבוע לבוא ולבקר ולסייע להורים שלהם ולכן אם יש תלות של ההורים בילדים אזי היא נפתרת במעבר לדיור מוגן או בית אבות ואז ההורים נמצאים בסביבה בטוחה ומוגנת.

הצורך במעבר  לדיור מוגן או בית אבות כרוכה בהתלבטויות רבות ונובעת בד"כ בעקבות ירידה תפקודית וקוגניטיבית ההחלטה למעבר לדיור מוגן או בית אבות היא החלטה משפחתית לה שותפים גם הילדים. על המשפחה לשקול מה מתאים להורים על פי צרכיהם הפיזיים החברתיים  והכלכליים ולכן אנו ממליצים לכם להיעזר בנו ללא עלות וללא התחייבות בבחינת המקום הנכון עבורם בהסתמך על ניסיון רב השנים שלנו בבחירת בית אבות/דיור מוגן.

אנו מתחייבים לספק לכם את מלוא האינפורמציה הרלוונטית וללא העדפה כזו או אחרת לגבי מקום זה או אחר בשקיפות מלאה. 

המחיר

ההבדל בין עלות מגורים בבית אבות לבין עלות המגורים בדיור מוגן הוא לרוב ניכר מאוד בעוד שכמעט כל בתי האבות בישראל ממומנים על ידי המדינה באופן חלקי לכן התשלומים החודשיים בהם נמוכים יחסית, מתחמי דיור מוגן הם פרטיים ברובם ולכן מחיר המגורים בהם יהיה גבוה יותר באופן ניכר. יחד עם זאת, מקומות מסוימים של דיור מוגן יכולים להציע "חבילות" מגורים שונות ובכך לאפשר מגורים במקום בעלויות זולות יותר לחודש על כך נשמח לפרט ולהרחיב.

אנחנו כאן

חברתנו הוקמה במטרה לסייע במציאת פתרונות דיור לבני הגיל השלישי. בידינו ניסיון רב שנים והיכרות מעמיקה עם כלל המוסדות לבני הגיל השלישי בירושלים וסביבותיה, וכן עם המצבים הרפואיים השונים והתאמת מקום לכל אדם לפי מצבו, יכולותיו ורצונותיו.

אם גם אתם מחפשים מקום מתאים שייתן מענה הולם ליקירכם, בהתאם למצבו הבריאותי ובהתאם ליכולת הכלכלית שלכם, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעזור ללא עלות וללא התחייבות.

צרו קשר 05262333330 גיא

התקשרו עכשיו 0526233330