מחפשים בית אבות עבור יקירכם? כך תבחרו נכון

pic

אם חיפשתם מידע בנושא ״איך בוחרים בית אבות״ אתם במקום הנכון. כשאנחנו רוצים לדעת איך לבחור בית אבות ליקרים שלנו בצורה הטובה ביותר, חשוב לחשוב על כמה פרמטרים.

בירושלים קיימים דיורים מוגנים רבים, חלקם ותיקים וחלקם מודרניים, מתוך ההיצע נסייע לכם לבחור את המקום הנכון ביותר עבור בני המשפחה בהתאם לדגשים החשובים ביותר עבורם.

בדרך כלל ההורים מגיעים בליווי ילדיהם בכדי שגם הם ייקחו חלק בקבלת ההחלטה לאיזה דיור מוגן כדאי לעבור.

חשוב לדעת שהמעבר לדיור מוגן מותנה בוועדת קבלה מטעם הדיור המוגן ועל המועמד לתפקד באפן עצמאי ובלתי תלוי ועליו לעבור בדיקות רפואיות שונות ולוותר על סודיות רפואית.

בירושלים קיימים מספר רב של דיורים מוגנים שבהם ההורים מנהלים אורח חיים עצמאי ובלתי תלוי ונהנים ממתקני הדיור המוגן השונים וביניהם בריכת שחייה, חוגים שונים, בתי קולנוע, השגחה רפואית, טיולים וכוי"ב.

בכל אחד מבתי האבות מוצעות דירות בגדלים שונים, בקומות נמוכים או גבוהות בהתאם למבנה ואופי הבניין.

איך לבחור בית אבות: דגשים חשובים לבדיקת דירה בדיור מוגן בירושלים

כל אדם הוא עולם ומלואו ולכן לכל אחד מהם יש דרישות וסדרי עדיפויות אחרים. שלב החשיבה הראשון קשור ליחידות הדיור, אם הדרישה היא לחדר זוגי או לחדר יחיד ,אופציה ללינת עובד זר בעתיד אם יהיה צורך, עם מרפסת, האפשרות ליהנות מהנוף חדר בקומת קרקע הכולל גינה קטנה או דווקא בקומת הגג, מרחק המעלית מהדירה. האם הריהוט מהבית הישן ישתלב בדירה? או שנדרשת החלפה.

זו הסיבה שעורכים סיור בכל אחד מהדיורים המוגנים בכדי להתרשם מהדירות ולעמוד על טיבן ישנן דירות שהתפנו ולא שופצו במשך שנים רבות ועל כן צריך לדרוש לשפצם.

יש לוודא מראש מה כולל התשלום עבור הדיור המוגן בין אם זה בתשלום חודשי כמו שכירות ובין אם זה בתשלום של פיקדון או דמי כניסה ועל כך נציגנו ישמח להסביר בפירוט.

נושא חשוב נוסף הוא סדר היום, בדיורים המוגנים יש שפע של חוגים והפעלות מותאמות לגיל השלישי ועל כן כדאי לבדוק לכתחילה האם הפעילות תתאים ותעניין את ההורה המועמד. ישנם חוגי התעמלות מותאמים לגיל המבוגר, חוגי אמנות כמו סריגה איור פיסול שזירת פרחים וריפוי ע"י בעלי חיים הרצאות בריכת שחייה ברידג' ופעילויות גופניות שונות טיולים בארץ ובחו"ל מופעים קונצרטים הרצאות ופעילות חברתית עשירה ומגוונת.

רצוי לבדוק את הצוות הרב מקצועי בדיור המוגן, האם יש רופא ומה הזמינות האם יש מרפאה עם אחות? דיאטנית עובדת סוציאלית וכיו"ב.

לייעוץ לגיל הזהב לחצו כאן >> 

כלכלה בדיור המוגן

כחלק מהשאלה איך לבחור בית אבות – עולה נושא הכלכלה, מה בעצם הם הולכים לקבל.

בחלק מהדיורים המוגנים יש אפשרות להיעזר בארוחות המוגשות ולא תמיד בוקר צהרים וערב, יש לבדוק זאת בכל דיור מוגן בדרך כלל המדיניות שונה לגבי המזון, ישנם דיורים מוגנים המספקים אופציה לארוחת צהרים והדייר אמור לדאוג לארוחת הבוקר והערב בעצמו וגם להיפך.

בחלק מהדיורים המוגנים ישנו מינימרקט המשרת את האוכלוסייה בו לנוחות מרבית.

על פי רוב האוכל בחדר האוכל בדיור המוגן מותאם לדיירים מגוון ותחת בקרה של תזונאי ומורכב מכל אבות המזון לשביעות רצון הדיירים.

הורים רבים מעדיפים להמשיך ולבשל גם בדיור המוגן ולכן יש להם אפשרות לבשל בדירה ולהמשיך בהרגלי הבישול שלהם ללא שינוי כמו בבית קודם (יש לציין שבדיור מוגן אין אפשרות ללהבות גז) אלא בישול על כיריים חשמליים.

אם אתם עדיין שואלים את עצמכם איך בוחרים בית אבות – נציגנו ישמחו לספק לכם מידע עדכני לגבי כל בתי הדיור המוגן בירושלים ולפרט לכם אילו אפשרויות עומדות בפניכם.

התקשרו עכשיו 0526233330