בית אבות לחולי אלצהיימר

pic

בתי אבות לחולי אלצהיימר בירושלים מאכלסים אנשים מבוגרים אשר חלו במחלות כמו דמנציה או אלצהיימר, אשר קשורות לתפקוד הקוגניטיבי שלהם.

רופא גריאטרי הבודק באופן מקיף כל אחד מהם מאבחן אם הם מפתחים את הסימפטומים של אחת מהמחלות הללו ואם כן הוא מסווג אותם כתשושי נפש, אשר אינם מסוגלים לנהל אורח חיים עצמאי אלא זקוקים להשתלב באחת המחלקות לתשושי נפש המצויות בבתי האבות השונים.

במחלקות של בית אבות לחולי אלצהיימר משגיחים על המבוגרים הללו לאורך כל היממה ואינם מאפשרים להם לצאת מהמחלקה, הם נהנים מהיצע נרחב של פעילויות קוגניטיביות ופיזיות לחידוד הזיכרון שלהם ובנוסף לכך לטיפולים רפואיים התואמים את מצבו של כל אחד מהם מבחינה סוציאלית ורפואית באופן רוחבי.

אנו מעניקים ליווי והכוונה למשפחות אשר עקב המצב מחפשות פתרון עבור יקיריהם בבית אבות לחולי אלצהיימר. קיים בירושלים היצע גדול עבור האנשים המבוגרים הסובלים ממחלה זו ואנו נעניק לכם את מלוא המידע כדי שתבינו את ההתנהלות במקומות האלו על כל רבידיהם ותבצעו את הבחירה הנכונה ביותר.

הסבר על מחלת האלצהיימר

חלק הארי של האוכלוסייה המבוגרת סובל ממחלה ניוונית זו של המוח. תאי המח הקיימים אצל כל אחד מהם מתנוונים אט אט ולכן הוא אינו מסוגל לתפקד באופן קוגניטיבי כפי שתפקד בעבר. עקב כך התנהגותו כלפי המשפחה וכלפי הסביבה משתנה לרעה באופן הדרגתי.

מעבר לכך הוא אינו מכיר היטב את המרחב ואת סביבת המגורים כפי שהכיר בעבר ולכן אין אפשרות לתת לו לצאת באופן עצמאי, כיוון שקיים חשש שהוא לא ימצא את הדרך חזרה.

במקרים רבים עם הזמן המחלה מתעצמת והקשיים מתגברים עד שאין ברירה אלא להעבירו לבית אבות בו קיימת השגחה צמודה של צוותים רפואיים  24/7.

השהות בבתי אבות לחולי אלצהיימר

בכל בתי האבות לתשושי נפש פועל צוות רפואי מיומן המטפל כיאות בחולי האלצהיימר. בכולם קיים גם רופא פסיכוגריאטריה אשר בוחן את מצבו של כל אחד מהמטופלים ומתווה את דרך הטיפול הפיזית והרגשית בו באופן פרטני ובמסגרת פעילות קבוצתית עם כל הדיירים במחלקה. בין האפשרויות קיימים חוגי התעמלות, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, טיפול באמנות, שיחות בנושאים חדשותיים, משחקי חשיבה פשוטים ופעילויות תעסוקה שונות.

יש לבחור רק בית אבות שהוא בעל רישיון לעסוק בכך מטעם משרד הבריאות, וכך הוא עומד בקריטריונים ונמצא בפיקוח מתמיד על אופן הפעילות שלו.

עלויות השהייה במחלקות תשושי הנפש

העלויות החודשיות במחלקות הללו הן גבוהות, טווח המחירים נע בין 12.000 – 20.000 ₪. כדי להקל על המשפחות בפאן הפיננסי אפשר להגיש בקשה למשרד הבריאות לקבלת קוד. בדרך זו המדינה משלמת את מלוא העלויות או חלק מהן בהתאם לכל תיק תוך קיזוז תשלומים שמקבל האדם מהמוסד לביטוח לאומי, תשלומי פנסיה, מימון חלקי של הילדים, השכרת דירה ועוד.

בחירת בית אבות לחולי אלצהיימר

כדי לבחור את המקום המתאים ביותר עבור האדם המבוגר, אשמח לצאת אתכם לסיור בבתי האבות בירושלים אשר קיימת בהם מחלקה לתשושי נפש. מתוך ההיכרות רבת השנים שלי עם המערכות הללו אוכל להמליץ לכם על האופציות הטובות ביותר עבור כל אדם.

במהלך הסיור נחשפת המשפחה לנראות של כל אחת מהמחלקות, רמת התחזוקה, אופן ההתנהלות בכל מקום והמחויבות של הצוותים הרפואיים. במקביל אנו בודקים באילו מהמחלקות הללו קיים מקום פנוי, כך שאפשר יהיה לאכלס בה את בן המשפחה.

במסגרת הייעוץ, הצוות שלנו של ״שיבה טובה״ ישמח להעניק גם לכם את מלוא ההכוונה כפי שאנו עושים שנים רבות.

התקשרו עכשיו 0526233330