שיקום גריאטרי

pic

שיקום גריאטרי הוא שלב חשוב מאד בהחלמה של אנשים מבוגרים אשר נקלעו לבעיות רפואיות מהותיות כמו אירועים לבביים ואירועים מוחיים בדרגות שונות.

מרכז שיקום גריאטרי

כל מרכז שיקום גריאטרי מתמקצע בתחומים ספציפיים, הוא מעניק טיפול שיקומי והמשכי. הצוותים המיומנים צברו עם השנים ידע וניסיון רב ולכן הם מעניקים שירות איכותי תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשניים המסייעים בידם להשיג את המטרה השיקומית.

המגמה היא להעניק לחולה את הטיפולים הנדרשים, לאושש אותו מהמצב שבו הוא שרוי כך שיוכל במהרה לחזור לחיי שגרה נורמטיביים שיהיו קרובים ככל האפשר לדרך חייו טרם האירוע הלבבי או האירוע המוחי שהשפיע עליו ועל תפקודו.

ייעוץ והכוונה במציאת מרכז שיקום גריאטרי

בירושלים קיימים כמה מוסדות שיקומיים העוסקים בשיקום גריאטרי על רבדיו השונים. אני מכיר היטב כל אחד מהמוסדות הללו ומודע לייחודו של כל מרכז שיקומי.

אני נפגש עם כל משפחה שמעוניינת לקבל ייעוץ והכוונה, מקבל את מלוא המידע הרפואי כדי לגבש החלטה איזה מוסד שיקומי הוא הנכון ביותר עבור המטופל. לאור ההיכרות רבת השנים שלי עם המוסדות השונים אני מכוון כל אדם למקום שיעניק לו את הטיפול הרפואי המקצועי ביותר תוך שימוש באמצעים חדשניים שעושים את ההבדל ומאפשרים לחולה החלמה מהירה.

 

מוסדות גריאטריים בירושלים

המסירות של הצוותים הרפואיים היא נקודת מפתח בקבלת ההחלטה על מוסד שיקום גריאטרי. ברוב המקומות קיימים צוותים אמינים המעניקים יחס וטיפול אישי ואיכותי לכל חולה כדי להקל עליו ככל האפשר בימים הקשים והמאתגרים שעוברים עליו. גם הקשר עם בני המשפחה הוא נתון חשוב בקבלת ההחלטה, חשוב שיהיה זה מקום בעל תודעת שירות המיידע את בני המשפחה בכל מה שקורה עם המטופל, בפעולות שנעשות עימו, בהצלחות או באי ההצלחות של הטיפולים.

רוב המוסדות הגריאטריים פועלים בפיקוחו המקצועי של משרד הפיקוח אשר מתווה את דרך הטיפול בכל חולה על פי הקריטריונים והסטנדרטים שנקבעו. המעטפת הרפואית כוללת עובדים סוציאליים טיפולים פיזיותרפיסטים קלינאי תקשורת, תזונאים ועוד.

כל מרכז נמדד ומבוקר לאורך כל השנה בסקרי שביעות רצון ובמדדי איכות קליניים כדי לוודא שכל אדם מקבל את הטיפול המקצועי ביותר ואת תשומת הלב המרבית.

קיימת הקפדה רבה על ארוחות משביעות בהתאם להנחיות של התזונאים, לפעילות חברתית כדי לקשור את המטופלים למציאות היום יומית סביבם, כך שיישארו חיוניים ויפעילו את ראשם ככל האפשר.

קבלת החלטות לגבי מרכז השיקום הגריאטרי למטופל

לאחר קבלת המידע הרפואי אני ממליץ על המוסדות שהם הרלוונטיים ביותר עבור המטופל הספציפי בין אם זה אחרי השיקום יוחלט לחזור הביתה או להישאר בבית אבות בירושלים. ההכוונה שלי נובעת מידע רב וממידע על מטופלים אחרים שהפניתי אותם למקומות הללו והצוות הרפואי שם הצליח ליצור שינוי מהותי במצבם. לעיתים מדובר במהלך פיזי משמעותי ולעיתים בהטבה ניכרת בצד הנפשי והקוגניטיבי של החולה.

ההתנהלות הבירוקרטית היא מול קופות החולים המממנות בדרך כלל את הטיפול בהתאם לאישורים של הרופאים המטפלים. אני מסביר לבני המשפחה את סדר הפעולות שעליהם לבצע כדי שהקופה תעביר את האישורים הרלוונטיים למוסד והתשלום לא ייפול על בני המשפחה.

במקביל אני בודק אם יש מקומות פנויים במחלקות הרלוונטיות כדי לשריין מקום לחולה הנזקק לשירותי השיקום הגריאטרי. ברוב המקרים המעבר לשיקום אמור להיות מיד בתום תקופת האשפוז בבית החולים. מעבירים את החולה מנקודה זו לנקודה השנייה בהתאם לתיאום שבוצע.

בכל מקרה בו אתם זקוקים לשיקום גריאטרי אשמח לסייע לכם, למצוא את המקום האיכותי ביותר עבור הוריכם המתבגרים כך שיקבלו את הטיפול המקצועי ביותר.

התקשרו עכשיו 0526233330