שירותי סיעוד לקשישים

pic

השלב שבו ההורים המבוגרים זקוקים לשירותי סיעוד לקשישים עקב מצבם הבריאותי והגופני, הוא שלב קשה מאד עבורם כיוון שהם מאבדים את העצמאות שלהם ומתחילים להיות תלויים בבני המשפחה ובצוות הסיעודי בבית האבות.

מדובר גם בשלב שהוא קשה מאד עבור הילדים שהתרגלו שהוריהם מתפקדים באופן עצמאי ובפתאומיות עקב נסיבות רפואיות מסוימות הופכים להיות סיעודיים על כל המשתמע מכך. 

ייעוץ לבחירת בתי אבות

רובם של בני דור ההמשך אינם יודעים איך לחפש בית אבות סיעודי לאחד מההורים או לשניהם, מה עליהם לחפש, מהן הנקודות האקוטיות שאותן יש לבדוק ואין ספור נושאים נוספים קטנים כגדולים.

כדי לצאת מהסבך הזה ולמצוא מקום הולם להורים, מומלץ להשתמש בשירות ייעוץ לבחירת בתי אבות. שירות זה מעניק את מלוא המעטפת לה זקוק החולה מכל ההיבטים הרפואיים והאישיים.

חיפוש אחר בית האבות המתאים ביותר 

השלב הראשון הוא הבנה מדויקת של הצורך הרפואי כדי לקבוע מהו סוג בית האבות שבו על החולה לחיות מעתה ואילך בהתאם לקביעה של הרופאים. מחלקה סיעודית רגילה, מורכבת או בדרגה הגבוהה ביותר הקיימת.

בהתאם לכך, מציע היועץ את האפשרויות הקיימות. היכן ממוקמים בתי האבות המעניקים את השירות הנחוץ. ברור לכולם שמדובר בתקופה קשה שתכלול הרבה מאד התרוצצויות בנושאים בירוקרטיים והרבה מאד ביקורים אצל ההורה המבוגר.

לכן מגבשים חשיבה מהו המיקום הגיאוגרפי הנוח לכולם, שיהיה קרוב יחסית למקומות המגורים של הילדים ולמקומות העבודה שלהם כך שמרחק ההגעה יהיה קצר ככל האפשר במיוחד עבור המקרים שבהם ההורה לא יחוש בטוב. 

ייעוץ לבחירת בתי אבות, כולל הסברים מפורטים על כל אחד מבתי האבות הבאים בחשבון, אופן ההתנהלות בהם, מידע מדויק על הצוות הרפואי והסיעודי ואם יש במקום זה אפשרות לאשפז אדם נוסף בהתאם לקיבולת של המחלקה ומספר המקומות הפנויים.

המידע המקיף מוביל את בני המשפחה בדרך כלל לבחירת כמה מקומות אופציונליים מתוך ההיצע הקיים והם מתאמים בהם ביקורים כדי להתרשם מהמקומות הללו ומהצוותים המסורים העובדים בהם. לאחר הסיור, קל להם יותר לקבל החלטה על המקום שבו הם חשים שההורה יקבל את היחס הטוב ביותר ואת הטיפול הרפואי המיטבי.

טיפול בכל הנושא הבירוקרטי לצורך האשפוז בבית אבות סיעודי 

האשפוז בשירותי סיעוד לקשישים, כרוך באין ספור סידורים וגם בנושא זה הם מקבלים הכוונה מקצועית של ייעוץ לבחירת בתי אבות. אשר מדריכים אותם בצורת ההתנהלות הנכונה על כל שלביה כשהמטרה היא לאשפז את ההורה במועד המוקדם ביותר כך שייהנה מטיפול רפואי איכותי וממוקד.

אחד מהנושאים שבהם יש לטפל הוא קבלת קוד רפואי מטעם משרד הבריאות. מדובר בהליך מורכב שבו בני המשפחה מבקשים שהמדינה תישא בהוצאות האשפוז של ההורה, כולן או חלקן. משרד הבריאות דורש את כל המסמכים הרלוונטיים מהילדים, בוחן את גובה הכנסותיהם, את הכנסותיו השוטפות של החולה ואת נכסיו ובהתאם לתחשיב הפיננסי משרד הבריאות מאשר קוד אשר על פיו המדינה משלמת את מלוא העלויות או חלק מהן בהתאם לכל מקרה ספציפי. 

אם המדינה משלמת רק חלק מהעלויות, היתרה הכספית תשולם באופן חודשי קבוע על ידי ילדי המטופל בהתאם לקביעה האישית לכל אחד מהם שעליה יחליט משרד הבריאות בהתאם להכוונת הוועדה המקצועית העוסקת בכך.

הכוונה מקצועית בנושא בתי אבות 

האפשרות לקבל ייעוץ לבחירת בתי אבות, היא אופציה מצוינת וכדאי מאד להשתמש בה. כיוון שהיועצים המקצועיים מכירים את הנושא לעומק ועל כל רבדיו ולכן פותרים הרבה מאד סוגיות במהלך הדרך. 

 

התקשרו עכשיו 0526233330