בית אבות סיעודי

pic

ההורים הם הדבר היקר ביותר עבור כל אחד מאיתנו וכשהם חולים במחלות מסוימות הגורמות לכך שהם כבר לא עצמאיים, ליבנו מתרסק לרסיסים ואנחנו רוצים לעשות כל שניתן כדי שיהיו להם חיים נאותים עד סוף חייהם.

 

החשיבה על בית אבות סיעודי 

לכל זוג או הורה בודד יש את הבעיות הרפואיות שלו ובהתאם לכך יש למצוא את הפתרון ההולם ביותר עבורו. 

בירושלים יש כמה בתי אבות סיעודיים אשר לכל אחד מהם קיימת התמחות בטיפול סיעודי וגריאטרי ידע ומכשור ספציפי. {פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, דיאטנית, רופא ואחות}.

כשמדובר בזוג שאחד מהם הוא סיעודי והשני לא, המגמה היא ששניהם יגורו בבית אבות המשלב את שתי המחלקות סיעודי ועצמאים. האחד ינהל חיים עצמאיים וישהה פרקי זמן ארוכים אצל בן או בת הזוג והשני ישהה במחלקה הסיעודית ויקבל את כל הטיפול הנדרש.

 

קבלת החלטה על בית אבות סיעודי

כשהמצב הרפואי מדרדר והחולה לא יכול להמשיך ולגור בבית לבד או עם מטפלת כיוון שהוא חייב להיות בהשגחה רפואית דבר שאינו אפשרי לביצוע בבית. מחפשים את המקום הנכון עבורו כמו למשל בית אבות סיעודי.

 

קבלת ייעוץ כדי לקבל את הבחירה הנכונה 

באופן טבעי, אף אחד מבני המשפחה אינו מכיר לעומק את הייחוד של כל אחד מבתי האבות הסיעודים בירושלים. הם יכולים להתרשם מהמיקומים השונים, לשאול שאלות, אך עדיין לא מדובר בהבנה מלאה של כל המעטפת. 

לכן ההמלצה היא לקבל ייעוץ מקצועי ללא תשלום וכך לבצע את הבחירה הנכונה. בשיבה טובה עוסקים בנישה ספציפית זו של ייעוץ לבחירת בתי אבות, לילדים ולקרובי משפחה בדבר המקום הנכון עבור כל הורה, מקום שערוך לכך מבחינה רפואית ומעניק תשובה לכל צורך במצב הנוכחי של החולה. 

למידע בנושא איך בוחרים בית אבות – לחצו כאן >

היועצים נפגשים עם הילדים ומעניקים ליווי מיומן ומנוסה לכל הליך הבחירה, תוך מתן דוגמאות והסברים על כל מה שנעשה בכל אחד מהמוסדות הללו. הנושא הרפואי הוא הראשון בחשיבותו אך עם זאת מקבלים הילדים גם הסברים מפורטים על העלויות, אפשרויות מימון, קבלת קוד סיעודי של משרד הבריאות ומידע נוסף.

השלב הבא הוא סיור מקצועי בנקודות שנבחרו למתאימות ביותר, הכולל פגישה עם הצוותים העובדים במקום ביום יום והתרשמות כללית מצורת ההתנהלות ואופן הטיפול בחולים הסיעודיים.

לאחר קבלת מלוא המידע, מתבהרת התמונה ויותר קל לבחור בית אבות סיעודי.

זוהי אחת ההחלטות הקשות שיש על הילדים לקבל מתוך האחריות שלהם. כצעד נלווה לכך, יתחילו הילדים גם בהליך אפוטרופסות על הוריהם מההיבט הרפואי ובהמשך גם אפוטרופסות על הרכוש וזאת כדי שיוכלו לטפל בכל הנדרש אם ההורים לא יוכלו לקבל החלטות לבד עקב מצבם, הידע והניסיון הרב שלנו יוביל אתכם לבחירה הנכונה ביותר עבור הוריכם המתבגרים.

התקשרו עכשיו 0526233330