בתי אבות בירושלים

ההורים התבגרו וחלו ולא מסוגלים לתפקד בעצמם ועליכם למצוא סידור בבית אבות במחלקה סיעודית או במחלקה לתשושי נפש להלן מספר דגשים ואפיונים בין מחלקה למחלקה בבתי אבות בירושלים.

בתי אבות בירושלים

  • מחלקה סיעודית בבית אבות מיועדת לטיפול סיעודי או משקם לאחר ניתוח או מחלה אירוע מוחי או לבבי שגרם לירידה תפקודית.
  • במחלקות הסיעודית של בתי אבות בירושלים מקבלים טיפול רפואי וסיעודי מלא הכולל מעקב תפקודי, פיזיותרפיה ,החלפת מכנסונים טיפול בפצעים וחבישות (בהתאם לדרגת הפצע) האכלה והזנה מלאכותית ,רחצה ,פדיקור ומניקור, מעקב מדדים ,משקל ושרותי תזונאית ועובדת סוציאלית כמו כן פעילות חברתית ריפוי בעיסוק ,קלינאית תקשורת אקטואליה וכו.
  • מחלקה ל תשושי נפש מיועדת לאנשים שחלו במחלות אלצהיימר ופרקינסון והבולטת בהן היא הדמנציה. בחלק מבתי האבות בירושלים יש גם מחלקה לתשושי נפש וגם מחלקה סיעודית כמחלקת המשך. כעיקרון הקבלה
  • למחלקה כזו היא לאחר אבחון פסיכוגריאטרי והמלצה לאשפוז במחלקה סגורה וזאת משום הסכנה ליציאה של דייר החוצה וחוסר התמצאות שלו לחזור חזרה וללכת לאיבוד.
  • המימון למחלקה סיעודית/תשושי נפש יכול להתבצע בשני אופנים:

באם למועמד יש כסף חי בחשבון הבנק וביכולתו להשתמש בכסף אזי יידרש לממן את האשפוז עד כלות הסכום ואז יוכל לבדוק זכאות למימון דרך לשכת הבריאות המחוזית(הסבר מפורט ניתן לקבל ממני טלפונית)

  • בחלקם של בתי אבות בירושלים קיימות מחלקות לעצמאים\תשושים בהן מתאפשרת סביבת מגורים ליחידים או לזוגות תחת מטריה של בית האבות אשר מספק שירותים תומכים לדיירים בינהם:

פיקוח רפואי

שרותי רופא ואחות(מעקב משקל מדדים סוכר וכו…)

אחזקה, ניקיון וכביסה

פעילות חברתית מגוונת

כלכלה מלאה

שרות סוציאלי

ישנה אפשרות לגור בחדר בודד תמורת סכום פיקדון +תשלום חודשי.

ישנה אפשרות למיעוטי יכולת לבקש קוד  ממחלקת הרווחה בעירייה לסיוע במימון,על המשפחה לדעת כי בקשה מסוג זה דורשת חשיפת היכולת הכלכלית של המועמד ובני משפחתו. על המועמד לעבור וועדת קבלה לבדוק התאמה לבית האבות.

  • ישנם בתי אבות בירושלים למגזר הדתי-חרדי ולמגזר המעורב דתי-חילוני

לפרטים ומידע נוסף אשמח לענות

גיא ניב יועץ לגיל השלישי 0526233330 – ייעוץ לבחירת בתי אבות בירושלים


התקשרו עכשיו 0526233330